Uvedení kapely

14. května 2007 v 18:52 | Pavel |  Z pera pana Kňučíka
Touto vzpomínkou uvedl pan Kňučík kapelu Jazzzubs dne 10.05.2007 v hospodě Zelenáčova šopa.


Dámy a pánové.
Dovolte mi pár vět o kapele, která tu dnes před Vámi stojí a hraje. Je to legendární gottwaldovsko-zlínské seskupení JAZZZUBS! Jako jediná kapela v celé české republice má ve svém názvu tři písmena "Z" za sebou. A já osobně jsem na to pyšný, vždyť jsem tento název vymyslel a chlapcům doporučil. "Džezové zuby"se takzvaně chytly a když název kapely uvidíte na plakátu, či nějaké upoutávce, už je Vám některým jasné, že produkce této skupiny bude mít kvalitní úroveň. Ano, začíná z nich táhnout!....jejich muzika táhne. Ale zpočátku to tak nevypadalo!
Než to osvětlím, ještě se vraťme k názvu souboru JAZZZUBS. Jeden ze zakladatelů této skupiny, jejíž začátky sahají do hluboké totality, pan Petr Zubalík, klarinetista, gottwaldovský malíř a bohém, zvaný Zub, je na věčnou paměť skryt v tomto názvu a čas od času, jako čestný člen kapely si s JAZZZUBSEM zadžemuje. Bohužel není to tak často, neboť řídnoucí chrup, stařecký třes a také určité disciplinární prohřešky mu to nedovolují. A tak v současné době působí něco jako čestný předseda Klaus v ODS.
***
Jak už jsem naznačil, začátky tohoto dixilemdo-jazzového a alternativního souboru byly přetěžké a mohu říci i bez přehánění i dramatické. Než se ustálila současná sestava, díky určitým manažerským schopnostem kapelníka Petra Chluda, jednalo se o skupinu, která by se mohla klidně honosit názvem CHAOS!
Hudebníci se zda rekrutovali většinou z řad deklasovaných protistátních živlů, notorických opilců, nedochvilných osob a jediná akce, na kterou chodili pravidelně včas, byla Velikonoční šibací trasa. Kapelníkem tehdy byl alkohol a nebo člověk s nejmenším počtem promile. Také občanská povolání těchto muzikantů nebudila zrovna důvěru. Zde pár příkladů zaměstnání některých tehdejších hudebníků: holič na patologii, hajzlový dědek, kominík v autokempingu, letecký vyhýbkář, plavčík u Mrtvého moře, dřevorubec v poušti Gobi nebo ten klasický topič v letním kině, na jehož manželku řvali posměšně choť topiče!
Soudruzi to zkrátka neměli s touto kapelou lehké. I přes tyto špatné morálně charakterové vlastnosti se hrála muzika, která v tehdejším Gottwaldově chyběla. Provokovala totalitní a socialistické zřízení tak, jako kapely beatové, metalové či rockové. Svůj politický úkol si tehdejší předchůdci JAZZZUBSU splnili na jadničku! O tom svědčí ještě dnes částečně ojeté a zdevastované tváře zde přítomných hudebníků.
***
Někdy kolem nového milénia se začaly dít v kapele převratné události! Začalo to dramaticky. Aparaturu a nástroje poloretardovaných muzikantů začal vozit tajemný Wartburg-combi a za kontrabasem se objevil ne zrovna příjemný obličej basisty Petra Chluda, který dříve spíše s kapelou džemovával. A v souboru jazzových brojlerů se začaly dít neuvěřitelné věci! Postupně a citlivě mizelo ze skupiny prokletí určité nespolehlivosti a když se nový kapelník přestal přetvařovat úplně, svůj nástroj si zabalil i dnes čestný předseda JAZZZUBSU! Kapele přibývalo koncertů a vystoupení, ubývalo nepříjemné finanční handrkování o peníze a vypitý alkohol sloužil pouze k zlepšení nátisku a dobré individuální pohody. Muzikantům se do tváří vrátily uhry a mladický zápal. K některým se dokonce vrátily i zatoulané partnerky a pravidelný honorář zařídil i některým chlapcům i partnerky nové, plus pravidelný styk. Kapela ve studiu natočila i své prvé CD a hudební aparaturu už pomalu stálo za to ukrást. Kapela se rovněž personálně a nástrojově ustálila. Ubylo absencí a výmluv a žádostí o předčasný důchod. Invalidním jedincům narostla křídla a sebevědomí.
Skupina JAZZZUBS nám začala dělat radost i na různých festivalech a akcích mimo hranice našeho okresu. I já sám jsem se některých zájezdů zůčastnil jako osobní moderátor a kameraman těch velmi povedených akcí.
A proto mi vážení posluchači a přátelé dovolte abych Vám představil na této půdě legendární zlínskou kapelu JAZZZUBS!!!
která hraje v této sestavě..................

Přeji Vám hezký kulturní zážitek!Kňučík
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kńučík Kńučík | E-mail | 30. září 2007 v 8:57 | Reagovat

Zdravím všechny přátele JAZZZUBSU a po dlouhodobém marodění se těším na další akce této legendární kapely. Zároveň oznamuji i nový kontakt na mne,což je mail  knucik@seznam.cz

Také připomínám,že kdo má zájem dokumenty z vystoupení a zájezdů,kde jsem pobíhal s videokamerou - tak mu to stočím na VHS.

Tady je také mobil: 737783519.   Zdraví Kňučík

2 Kateřina Kateřina | E-mail | 6. března 2008 v 13:24 | Reagovat

Tak já vám zase povím, jak nám kapela zahrála na svatbě.

Přesne v dohodnutou dobu přijelo auto, z něj vyskákala banda divně vypadajících pantátů. Naši známí neseznámení se situací vypadali nedůvěřivě. Ale jen do té doby, než se kapela převlékla, vytáhla celou aparaturu a spustila. Já myslím, že s náma tancovala nejen zvěř v lese, ale i to škvrně, co jsem měla schované v břiše. To jsem totiž zapomněla napsat, že kapela za náma jela do Beskyd, hrálo se venku na louce a až do rána. Myslím, že kdyby měli s sebou CD, jen se po nich zaprášilo. A nejlepší na tom bylo, že si se mnou basák, tedy přímo kapelník zatančil čestný první tanec. Jo jo, taťka tančí skvělě.

Takže chlapi, ať nám ještě dlouho hrajete, protože teď vás poslouchají nejen ve Zlíně, ale co vím já, tak od Beskyd až po Havířov.

3 Martin Martin | 14. července 2008 v 15:27 | Reagovat

Pánové děkuju za super koncert v Huslenkách v rybníčku.Po dlouhé době jsem měl radost z poslechu živé hudby.Ať vám to hraje stále dobře a ať máte stále chuť na hraní.

4 Bobina B. Bobina B. | 25. prosince 2008 v 23:42 | Reagovat

Rocnakova cely zivot tvrdi ze Navratil je ukecana lopata manyrysticky debil. Ma pravdu. Bobina

5 Karel Jačko Karel Jačko | E-mail | Web | 21. ledna 2009 v 20:32 | Reagovat

Ahoj Jazzzubsaci, upozornil mne na Vás Vašek Blůza Janda. Asi by jsem mohli být stejná krevní skupina. Hrával jsem na banjo v Academic Jazz Band Přerov. Pokud máte zájem rád bych Vás uvedl jednak na svém portálu věnovaný Hot Jazzu a případně pokud bduete mít zájem u pozval na učinkování do Přerova na hraní na zámku pod názvem Šutrobraní

Karel

P.S.:

Pošlete na sebe nějaký kontakt

6 knucik knucik | E-mail | 19. prosince 2009 v 4:59 | Reagovat

[4]: Mne nevadí nadávka,ale zbabělé schovávání se paní Jany za jméno Bobiny B.s kterou je rovněž rozhádaná. Ročňáková o ničem neví a Bobina nemá počítač,ani sklony ho mít. Paní Jana,kterou mimochodem v kapele nemá nikdo rád,takto prudí a dští kolem sebe,neb stárne a bradavice na nose se jí ukrutně rýsuje. Jinak kromě ní, všem PF 2010! KŇ.

[4]:

7 knucik knucik | E-mail | 1. července 2010 v 16:56 | Reagovat

Aby nedošlo k mýlce...onou prudící osobou není v žádném případě Jana Ročňáková, kterou mám upřímně rád. Jde o jinou osobu.** Dále. Zůčastnil jsem se premiery a dalšího vystoupení nového zlínského souboru JAZZBOOK.Mám z toho kladný pocit.Je to kapela bratrská a už si s ní bez problémů zadžemovali i naši kluci z Jazzzubsu.Je dobře, že už tu nejsou Jazzzubáci tak sami! Zlínští muzikanti spolu vždy kamarádili a to nám záviděli i brňáci.** Škoda, že Jirka Ševčík nevlastní Internet. Ten by se na tento témat uměl dobře rozhovořit.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama