Členové

Členové

3. března 2007 v 11:03 | Pavel
V současné době hrajeme v obsazení, jak je uvedno na titulní stránce tohoto blogu. Pokusím se něco napsat o jednotlivých členech kapely. Názory na každého z nás jsou vlastně názory mými, nemusí být pravdivé, protože jsou zkresleny mým pohledem, ostatně pravda se ani někdy nedá napsat. Mohlo by to způsobit i rozpad kapely a nebo by mi mohl kapelník třeba přidat na gáži, což by taky vneslo do kolektivu nesvár. Říká se o nás, že jsme jednou z nejlepších kapel, která hraje tento styl muziky / dixieland / - ovšem povahově nejlepší. Dali jsme si taky přívlastek Pozdní sběr.
Tak tedy:


Petr "Žebro" Chlud - šéf bandu - Basa
Petr tedy není zakládajícím členem bandu, ale jak se říká, vyčkal většiny a pak se jí postavil v čelo. A udělal dobře, vzhledem k jeho organizačním schopnostem, chuti do něčeho nového a ano pane kapelníku - obětavosti.Zařídí a vyřídí všechny organizační věci kolem kapely i mimo ní. Potřebuješ dobré domácí klobásky? Není problém. Je mu něco kolem padesátky, řekl bych 52 let. Je benjamínek. Hrál už i s Wabi Daňkem, kdy jako amatéři měli kapelu ROSA.

František "Fredy" Lach - Trumpeta
Freďák, jak já mu říkám, je dílo a protože je lídr kapely a je ho nejlíp slyšet, má to mnohdy těžké. Když se stane a kapela nehraje podle našich představ, sesype se to na jeho hlavu. On má ale hlavu dobrou, po které to sklouzne, nezanechá to tam nějaké stresující myšlenky a za chvilku si pochvalujeme jak to dneska dobře šlape. Fredy už taky hraje dlouhé roky, dobře zpívá a hlavně na podiu "vypadá".To je kolikrát stejně důležité, jako hraní. On je takový přirozený show-man, který to nehraje, jde mu to ze srdíčka. Nyní je nepracující předčasný důchodce. Dnes je taky členem kapely Jazztet.

Drahomír "Dragi" Šmíra - Klarinet
To je taková duše kapely, která mezi nás nikdy nevnese žádný svár. Uklidňující element. Je jedním ze zakladatelů Jazztetu /26.12.1956/ a jeho současným členem a tahounem. Jelikož Jazztet nechce hrávat na veřejnosti, kluci hrají dvakrát do roka a jinak jen zkouší, tak se Dragi přidal do Jazzzubu. Aby si zahrál taky před lidmi.. Nemá to lehké, protože trvale bydlí v Luhačovicích a na hračky a zkoušky musí několikrát týdně dojíždět do Zlína. Nejen že krásně hraje a zpívá, ale má taky výbornou slivovicu. Vyložený přínos do kapely. Věkem patří už taky mezi nás dospělejší.

Pavel Fiala - Trombon
Hrával jsem i taneční muziku s Moravia Quintet, jezdili jsme ven, ale dušička byla u swingu a jazzu. Když jsem s profi hraním skončil, začal jsem hrát s Jazztetem. Bohužel jsem kdysi prohlásil, asi tak v roce 1990, že jsme už staří a jakmile někdo z Jazztetu umře, tak toho nechám. Stalo se. Byl jsem přesvědčený, že jsem s hraním skončil navždycky, jenomže se objevil Žebro a už s klukama hraju nevím kolik roků.
Miroslav "Šufan" Charuza - Banjo
Výborně hraje na banjo, troch mu drhne tremolo a my mu říkáme že málo....a to tady teď nemůžu napsat. Dejme tomu, že málo cvičí. Když hrajeme někdy v cizině, tak nás trochu zdržuje, protože ho celníci vždycky chtějí vidět. Já nevím proč. V oblibě má kytarové legendy a sám taky na kytaru hraje. V současné době se Z.Mašláněm. Takové swingůvky, ale je to dobré. Já jsem marně dumal, proč si nechal zkrátit fousy a až teď jsem na to já blb přišel.
Ladislav Obzina - Bicí
Laďa je swingový muzikant, jeden z mála swingových bubeníků ve Zlíně. Někdo říká, že bubeníci nejsou muzikanti, ale to je jen taková sranda. Hraje už dlouhá léta s různými kapelami, např. s Combetem, Moravia Quintetem, Bednaříkem, Cvačkem, Morávkem, Jazztetem a určitě ještě dalšími, které si už nevzpomenu. Rád zpívá, nejraději ve svahilštině. Je z nás nejstarší, ale pořád ještě udrží paličky, takže je to prozatím dobré.Jestli ještě o spolumuzikantech vymyslím, tak tady ten náš profil vylepším.
 
 

Reklama