Historie

Historie

6. března 2007 v 13:50 | Pavel
Toto povídání je ze vzpomínek Fredyho.
Začátek byla takzvaná Turečkovská sestava, pojmenovaná po dnes už neexistující hospodě U Turečků na Kvítkové. Bylo to někdy v roce 1973, kdy po návratu z trampského potlachu začali hoši hrát ve zmíněné hospodě. Hráli v sestavě Fredy trumpeta a Šedous banjo. Uslyšel je tam Petr Zubalík, zvaný Zub a hned si chvátal pro klarinet. Potom tam hrávali nepravidelně v této sestavě a taky na Štědrý den před večeří, pořádali velikonoční pochody, hráli na narozeninách atd.
V roce 1983 se ke klukům přidal Pepa Vojtášek na basu a byla z tohoto seskupení velikonoční kapela.
V roce 1989 měl Zub ve SPUSe vernisáž svých obrázků a na této vernisáži se k základu kapely přidal ještě Jirka Možíš na bicí a Pepa Sokol na trombon. Jelikož už byl dixál pohromadě, kluci hráli příležitostně všude, kde je chtěli. Získali i trvalejší angažmá v Rey- Clubu na Rašínově ulici.
Pepa Vojtášek šel v roce 1993 hrát profi do kapely Orpheus a za něj zaskočil Žebro.V polovině roku 1995 vystřídal na trombon Pepu Sokola filharmonik Milan Tesař. Začala éra hraní v hospodě Přerovanka na Jižních Svazích.
Další stálejší angažmá získala kapela v roce 1996 v Zelenáčově šopě. Koncem tohoto roku se hrálo na Kovárně, Jirka Možíš už nevydržel a jeho paličky převzal Laďa Obzina.
Někdy v roce 1997 došlo k dalšímu střídání, na trombon přišel Ivoš Klika a na banjo Šedouse vystřídal Miroslav "Šufan" Charuza. Hrálo se na staré Sokolovně a v roce 1998 na Salónu u Máců. Tam jsem občas začal hostovat já na trombon a klarinety Čagus a Dragi.
Po obrovském silvestru 2000, vymyslel pro kapelu Kňučík název Jazzzubs. 2001 - odchází Zub a na jeho místo přichází Gragi a občas Čagus. Krátce po nástupu Dragiho Pavel Fiala porušil svůj slib nehraní a začal s touto bandou na trombon.
 
 

Reklama